A világ legértékesebb klubjai

Az Európa Liga győztes megelőzi a Bajnokok Ligája győztest. Ezek a 20 legtöbbet érő labdarúgó klubok.

Az előző 3 évben első helyen végző Real Madrid hiába nyerte meg az előző 2 Bajnokok Ligája trófeát mégis lecsúszott a trónról a dobogó legalsó fokára. A friss Európa Liga győztes pedig mindenkit megelőzött a világon.
A legjobb pozívióban lévő olasz csapat természetesen az Agnelli család tulajdonában lévő Juventus FC.

Íme a Top10 legértékesebb egyesület(zárójelben az elmúlt 1 évben történt érték növekedést, illetve csökkenést mutatja):

1. Manchester United(angol): 3,7 milliárd dollár(+11%)
10. Tottenham(angol): 1,1(+4%)

Ez a 10 klub értéke haladja meg az 1 milliárd dollárt. További is a lista második fele a 11-20 legértékesebb csapattal:
11. PSG(francia), 12. Dortmund(német), 13. Milan(olasz), 14. Atletico Madrid(spanyol), 15. West Ham United(angol), 16. Schalke(német), 17. Roma(olasz), 18. Internazionale(olasz), 19. Liecester City(angol), 20. Napoli(olasz)